• Metoda Spirální stabilizace/ jeho nový název / není žádná novinka ve cvičení, ale je perfektní už jen v tom, že se cvičí skoro vše ve stoje,což je pro tělo fyziologické a blízké.

*Je vhodná pro pacienty s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, pro pacienty s akutním výhřezem ploténky, u skolióz.

*Metodu Spirální stabilizace mohou využít i sportovci jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.Často se to stává u tenisu,golfu,/většinou si podnikatelé myslí, že, dělají něco užitečného pro tělo,opak je pravdou-namáhají tělo jednostranně/

*Ke cvičení se používá elastické lano. PROTÁHNEME A JEŠTĚ POSÍLÍME.

Toto lano umožňuje rozsáhlý pohyb končetin proti malé, postupně rostoucí síle, která aktivuje stabilizační svalové spirály.

Elastické lano zde funguje jako „prodloužení svalových vláken, aktivujících spirálu“. Cvičení s elastickým lanem umožňuje svaly zároveň posilovat a protahovat v době, kdy přirozeně relaxují.

Tím usnadňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. Svalové spirály dávají páteři optimální pohyblivost.

Spirální stabilizace /nový název / se skládá z 12 základních cviků, které budeme rozvíjet a pilovat dál.

Pro začátek je důležité sledovat svůj dech a rozsah pohybu pánve při podsazení.

Pro dokonalé naučení 12ti základních cviků, doporučuji absolvovat alespoň 8. lekcí cvičení, SS ve skupině, pod odborným dohledem instruktora.

Pak doporučuji cvičit INDIVIDUÁLNĚ denně 20min doma.

POPIS CVIČENÍ Mudr. Smíška